Member Schools Conference
 
CalendarScores and Standings
  
 

Calendar

 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Dec 14, 2019
Time Event Location Details
TBD  Wrestling: Grade 6-8 Tournament Kenosha St. Joseph vs. Mahone Middle @ Mahone Middle School 
KUSD City Tournament
7:30am Wrestling: Varsity Invitational Martin Luther, Racine Saint Catherine's, Wauwatosa West, Germantown, Catholic Memorial, Cudahy, Milwaukee King H.S, Parkview, West Allis Nathan Hale, Columbus, Pius XI, Waupun vs. Marquette @ Marquette High School 
7:30am Wrestling: Varsity Invitational Martin Luther, Racine Saint Catherine's, Wauwatosa West, Germantown, Catholic Memorial, Cudahy, Milwaukee King H.S, Parkview, West Allis Nathan Hale, Columbus, Pius XI, Waupun vs. Marquette @ Marquette High School 
9:00am Basketball:Boys Varsity Reserve Game Saint Thomas More vs. Greenfield @ Greenfield High School 
9:00am Basketball:Boys 8th Game Racine Saint Catherine's vs. HOPE @ Holy Rosary 
9:00am Basketball:Boys JV 2 Game Martin Luther vs. Racine Saint Catherine's @ Racine Saint Catherine's High School 
9:00am Wrestling: JV Invitational Antigo, Beloit Memorial, Cambridge, FENTON, Fort Atkinson, Holmen, Madison East, Madison La Follette, Madison West, Martin Luther, Portage, Waukesha South, Xavier vs. Waunakee @ Waunakee High School 
9:30am Wrestling: JV Game Martin Luther, Racine Lutheran, Kenosha St. Joseph, St. John's Northwestern Military Academy, Milwaukee Hamilton, Milwaukee Marshall, Milwaukee Bay View, Milwaukee Pulaski, Milwaukee Ronald Reagan, Milwaukee Madison, Milwaukee Washington, Milwaukee King, Harold S. Vincent, Kingdom Prep Lutheran vs. Milwaukee Riverside University @ Milwaukee Riverside High School 
Weigh In 8:30am Bouts Begin 9:30am
9:30am Wrestling: JV Game Martin Luther, Racine Lutheran, Kenosha St. Joseph, St. John's Northwestern Military Academy, Milwaukee Hamilton, Milwaukee Marshall, Milwaukee Bay View, Milwaukee Pulaski, Milwaukee Ronald Reagan, Milwaukee Madison, Milwaukee Washington, Milwaukee King, Harold S. Vincent, Kingdom Prep Lutheran vs. Milwaukee Riverside University @ Milwaukee Riverside High School 
Weigh In 8:30am Bouts Begin 9:30am
10:00am Basketball:Girls 8th Grade Black Game Racine Saint Catherine's vs. St. Joseph Racine Middle @ St. Rita's 
10:00am Basketball:Girls JV Game Racine Horlick High School vs. The Prairie School @ The Prairie School 
10:30am Basketball:Boys Freshmen B Game Saint Thomas More vs. Greenfield @ Greenfield High School 
10:30am Basketball:Girls JV Game  (Time Changed) Martin Luther vs. Racine Saint Catherine's @ Racine Saint Catherine's High School 
11:00am Basketball:Boys 7th Game Racine Saint Catherine's vs. All Saints Catholic @ Holy Rosary 
11:00am Basketball:Girls 8th Grade White Game Racine Saint Catherine's vs. The Prairie School @ St. Rita's 
11:00am Basketball:Girls Grade 8 Game The Prairie School vs. St. Catherine Middle School @ St. Rita's Middle School 
Opp: White
11:00am Basketball:Girls Varsity Game Kenosha St. Joseph vs. Westosha Central @ The Prairie School 
12:00pm Basketball:Girls Grade 7 Game The Prairie School vs. St. Lucy's Middle @ St. Lucy's Middle School 
12:30pm Basketball:Girls JV Game Living Word Lutheran vs. Catholic Central @ Catholic Central High School 
1:00pm Basketball:Boys Grade 6 Game The Prairie School vs. Our Lady of Grace Middle @ Holy Rosary Middle School 
1:00pm Basketball:Boys JV 2 Game Shoreland Lutheran vs. Racine Lutheran @ Racine Lutheran High School 
1:00pm Basketball:Girls Grade 5/6 Blue Game The Prairie School vs. John Paul II Academy Middle @ St. Marks Kenosha Middle School 
1:00pm Basketball:Girls Varsity Game Racine Horlick High School vs. The Prairie School @ The Prairie School 
2:00pm Basketball:Girls Varsity Game Living Word Lutheran vs. Catholic Central @ Catholic Central High School 
2:00pm Basketball:Girls Grade 5/6 Red Game The Prairie School vs. St. Rita's Middle @ St. Marks Kenosha Middle School 
2:00pm Basketball:Girls JV Game Kenosha St. Joseph vs. Westosha Central @ The Prairie School 
2:30pm Basketball:Boys JV Game Shoreland Lutheran vs. Racine Lutheran @ Racine Lutheran High School 
4:00pm Basketball:Boys JV 2 Game Brookfield Academy vs. Kenosha St. Joseph @ Kenosha St. Joseph High School 
4:00pm Basketball:Boys Varsity Game Shoreland Lutheran vs. Racine Lutheran @ Racine Lutheran High School 
4:00pm Basketball:Girls JV Invitational Union Grove vs. Racine Lutheran @ The Prairie School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game Brookfield Academy vs. Kenosha St. Joseph @ Kenosha St. Joseph High School 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Invitational Union Grove vs. Racine Lutheran @ The Prairie School 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Brookfield Academy vs. Kenosha St. Joseph @ Kenosha St. Joseph High School 

     


      View: 
December  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
 
View Schedules:
           
  
Login Here