logo The Prairie School The Prairie School
Track Boys Varsity Schedule    (as of 02-22-19)
 
Type  Time  Opponent  Location  Comments
Tuesday, Mar 12, 2019
Game  6:00PM  Away vs. Racine Park,
Oak Creek,
Racine Case,
Racine Horlick,
Racine Saint Catherine's 
Racine Park High School         
Saturday, Mar 16, 2019
Invitational  10:00AM  TBD  Carthage College         
Saturday, Mar 23, 2019
Invitational  9:30AM  Away vs. Racine Case,
Kenosha Bradford,
Kenosha Tremper,
Muskego,
Oak Creek,
Racine Horlick,
Brookfield Academy,
Racine Park,
Kenosha St. Joseph,
Racine Saint Catherine's,
Union Grove,
West Allis Nathan Hale,
Kenosha Indian Trails 
UW-Parkside         
Eagle Co-ed
Saturday, Mar 30, 2019
Invitational  9:30AM  Away vs. Racine Case,
Beloit Memorial,
Brookfield Academy,
Catholic Central,
Franklin,
Kenosha Bradford,
Kenosha Christian Life,
Kenosha Indian Trails,
Kenosha St. Joseph,
Kenosha Tremper,
Muskego,
Oak Creek,
Racine Horlick,
Racine Lutheran,
Racine Park,
Racine Saint Catherine's,
South Milwaukee,
Waterford 
UW-Parkside         
Case Classic
Saturday, Apr 6, 2019
Invitational  10:00AM  Away vs. Kenosha St. Joseph,
Catholic Central,
DASH,
Dominican,
Heritage Christian,
Kenosha Christian Life,
Messmer 
Ameche Field         
St Joseph Senior Day
Tuesday, Apr 9, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Brookfield East,
Kettle Moraine,
Catholic Memorial,
Waukesha West,
Menomonee Falls,
Nicolet,
Waukesha South,
Marquette,
Arrowhead 
Brookfield East High School         
Wednesday, Apr 17, 2019
Invitational  3:30PM  Away vs. Hamilton,
Franklin,
Milwaukee Pulaski,
New Berlin Eisenhower,
Milwaukee Washington,
DASH,
Milwaukee King,
Wisconsin Conservatory Lifelong Learning 
Hamilton-Sussex High School         
Saturday, Apr 20, 2019
Invitational  9:30AM  Away vs. Wisconsin Lutheran,
Franklin,
South Milwaukee,
University School of Milwaukee,
Wauwatosa East,
Freedom,
Waukesha South,
Whitefish Bay,
Marquette,
Kettle Moraine Lutheran,
Milwaukee Lutheran,
Hamilton 
Wisconsin Lutheran High School         
Friday, Apr 26, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Shoreland Lutheran,
Brookfield Academy,
Dedicated Athletes Schooled @ Home (D.A.S.H.),
Illinois Lutheran,
Kenosha Christian Life,
Martin Luther,
Milwaukee Bay View,
Milwaukee Pulaski,
Milwaukee Riverside,
Racine Park,
Ronald Reagan,
Saint Thomas More,
St. John Northwestern,
University School of Milwaukee 
Union Grove High School         
Saturday, Apr 27, 2019
Invitational  9:00AM  Away vs. Waterford,
Burlington Area School District,
Catholic Central,
Racine Case,
Racine Horlick,
Racine Lutheran,
Racine Park,
Racine Saint Catherine's,
Union Grove 
Waterford High School         
Racine County Invitational
Thursday, May 2, 2019
Invitational  3:00PM  Away vs. Martin Luther,
Catholic Central,
Cristo Rey Jesuit,
Kenosha St. Joseph,
Lake Country Lutheran,
Pius XI,
Racine Lutheran,
Saint Thomas More,
St. Augustine Prep,
St. John Northwestern,
University Lake 
Martin Luther High School         
Friday, May 10, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. West Allis Nathan Hale,
Brown Deer,
New Berlin Eisenhower,
New Berlin West,
Pewaukee,
University Lake,
Wauwatosa East,
Wauwatosa West,
West Allis Central,
Whitnall 
West Allis Athletic Complex         
Wednesday, May 15, 2019
Conference  3:00PM  Away vs. Martin Luther,
Catholic Central,
Dominican,
Kenosha St. Joseph,
Racine Lutheran,
Racine Saint Catherine's,
Saint Thomas More,
Shoreland Lutheran 
Martin Luther High School